Четвер, 17.10.2019, 03:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Калинівський НВК

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блог

Головна » 2017 » Лютий » 15 » Виховати патріота
09:00
Виховати патріота

Патріотичне виховання – це багатовимірний та багатокомпонентний процес, спрямований на формування цілісної системи якостей, які перетворюються у потреби служіння українському народу і Батьківщині.

Мікуляк Ніна Василівна, учитель української мови і літератури Калинівського НВК,  переконана, що справжній урок літератури – це урок виховання громадянськості, почуттів добра і краси, утвердження високих моральних ідеалів, формування гармонійно розвиненої особистості, активної життєвої позиції учня. Тому на кожному уроці реалізує основне завдання:   виховати особистість, яка любить свій народ, свою культуру засобами художнього слова.

У рамках проведення Фестивалю творчості, який проходить щорічно у лютому, учитель провела показовий урок за темою «М. Коцюбинський «Дорогою ціною». Проблема волі людини та можливості її здобуття».

Вплив програмового матеріалу на процес формування патріотичної вихованості залежить від правильного вибору методів, прийомів і форм роботи. Тому на уроці педагог застосовує інтерактивні вправи «Мікрофон», «Доміно», «Мозковий штурм»,  створення асоціативного грона, які допомагають  успішно учням  визначати ідею і проблеми художнього твору, зіставляти конкретно-історичне, морально-етичне і загальнолюдське у повісті Коцюбинського; виявляти патріотичні позиції та світоглядні особливості письменника і літературного персонажа. Евристичні  бесіди допомагають учням самостійно аналізувати твір, виділяючи основні патріотичні почуття героїв, їхні вчинки та переконання, а інтерактивна вправа «Займи позицію» -  висловлювати власну думку про патріотичні мотиви твору, вміння їх відстоювати й аргументувати, робити висновки. Усе це підвело учнів до головного висновку, що повість «Дорогою ціною» -  це звернення до минулого, яке  допомагає створити художній час і розкрити головний мотив твору — одвічне прагнення українського народу до волі та справедливості, що характеризує його як волелюбного, такого, що жадає справедливості й виявляє рішучість в її здобутті. Вдало була проведена паралель  головної ідеї твору із сучасними подіями в Україні.

Такі уроки допомагають в наш час виховувати справжнього патріота, збагачують духовний світогляду школярів, формують усвідомлення особистістю себе як часточки українського народу з власною національною гідністю.

О.М. Пономаренко,

ЗДНВР Калинівського НВК

Переглядів: 93 | Додав: kuybnvk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728